Uncategorized

UNAJUA KUWA MICHAEL JACKSON ALIKUWA NA KIPAJI KIKUBWA CHA KUCHORA??ANGALIA BAADHI YA PICHA ALIZOWAHI KUCHORA.

By  | 
 Dunia ilimtambua zaidi katika muziki na kupewa ufalme wa pop.Lakini alikuwa na vipaji vingi kikiwepo cha kuchora.Na hii ni baadhi tu ya michoro aliyowahi kuchora kwa mkono wake mwenyewe.

2 Comments

  1. Anonymous

    November 10, 2014 at 8:16 pm

    May his soul rest in peace if possible..I love u MJ.

  2. Anonymous

    November 11, 2014 at 4:41 pm

    I loved this man deeply for strong reasons, he refused to be ordinary, ignorant n arrogant like many of his industry. MJ gave even before giving was just the right thing to do, MJ learned about n came to Africa even before promoters n managers thought it was the next cool move, MJ embraced ppl n learned his fans languages different from today's artists who with all this globalization they think its just too much effort. He was here, he lives on. RIP MJ beautiful soul

Leave a Reply